Tablice korkowe nie tylko do biura

Korek jest niezwykłym surowcem pochodzącym z ciepłych rejonów Europy Południowej i Afryki Północnej. Pozyskuje się go z kory dębu korkowego, drzewa które dożywa nawet 200 lat. Swoją niezwykłą popularność zdobył w branży winiarskiej ze względu na swoje szerokie właściwości takie jak: bezwonność, elastyczność i nieprzepuszczalność dla wody.

Dzięki temu stał się idealnym surowcem do zamykania butelek z winem czy szampanem, i z tym przede wszystkim jest kojarzony. Wyżej wymienione zalety to jednak nie wszystko. Korek znalazł również szerokie zastosowanie w branży budowlanej, rybackiej, galanteryjnej czy muzycznej. Jest lekki, elastyczny, ognioodporny, dobrze izoluje termicznie i akustycznie. Innym bardzo popularnym produktem wytwarzanym z korka są tablice korkowe. Przeważnie używane są w biurach, gabinetach, szkołach i przedszkolach, ale bez wątpienia świetnie nadadzą się również do pokoi dziecięcych czy do salonów jako niezwykła dekoracja.
pepper

Tablice korkowe – tradycja i nowoczesność

Tablice korkowe tradycyjne są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne (wilgoć, słońce). W zależności od grubości można w nie wbijać szpilki czy pinezki, bez obawy uszkodzenia tablicy. Możemy nabyć je w rożnych ramach (drewnianych, aluminiowych), co nada im dodatkowego wspaniałego efektu, lub bez ramek. Świetnie pasują do biur i sal konferencyjnych.
Tablice samoprzylepne to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musimy dziurawić naszych ścian dzięki specjalnie nałożonej warstwie kleju, która jest zabezpieczona folią. Dodatkowa świadomość, że użyty klej jest bezzapachowy, nieszkodliwy i szybko schnie sprawia, że ten rodzaj tablic jest bardzo często wybierany do pokoi dziecięcych. Sam montaż takiej tablicy jest również niezwykle prosty. Wystarczy zdjąć tylko warstwę folii i przykleić tablicę w pożądanym miejscu.
Tablice kolorowe występują zarówno w postaci samoprzylepnej jak i przeznaczonej do zawieszenia. Mogą pełnić funkcje zwykłej tablicy, ale dzięki wyrazistym kolorom, nadzą wnętrzu oryginalnego i niebanalnego wyglądu.
Tabliczki korkowe to niezwykłe, nietuzinkowe i zachwycające swoim wyglądem produkty, które wykonane są w postaci rombów lub sześcianów. Szlifowane są pod kątem 45 stopni, dzięki czemu możemy wszystkie elementy łączyć w jedną całość. Tabliczki korkowe posiadają warstwę kleju, która umożliwia łatwy montaż. Dzięki niezwykłej strukturze i naturalnym wzorom, które posiada korek, możemy z tabliczek tworzyć niesamowite mozaiki.
wandakork
Niezwykła elastyczność korka pozwala wycinać w tablicy dowolne kształty i komponować ich układ na ścianach. Bardzo duży asortyment tablic korkowych znajdziemy na stronie www.cork24.co.uk. Tablice korkowe są produktami bardzo uniwersalnymi o wszechstronnym zastosowaniu. Można instalować je zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *