Stosowanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

W ciągu ostatnich lat notuje się coraz więcej przypadków zwichnięcia przegubów i zwichnięcia lub zerwania połączeń nóg. Nie są wyłącznie implikacją praktykowania aktywności fizycznej, wszakże właśnie u aktywnych fizycznie tego rodzaju przypadków notuje się najwięcej. Mogą być jednakże dodatkowo owocem typowego spaceru podczas jakiego niewłaściwie postawimy nogę czy upadku podczas amatorskiej jazdy na nartach. Pacjenci zgłaszający się do ortopedów z wyszczególnionymi powyżej kontuzjami mogą liczyć na ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), którą uniwersalnie nazywa się ortezą.

pilka

Ortezy i ich zastosowanie

Protezy ortopedyczne, zważywszy na wykonanie i strukturę, grupują się na sztywne, sprężyste oraz półsprężyste. Sporządzone są z zaawansowanych surowców, które zapewniają ich trwałość. Choć podział ortez odnośnie do ich funkcji wygląda następująco: uciskowe, usztywniające, kompensacyjne oraz korekcyjne. Nieraz mogą również znaleźć zastosowanie w leczeniu niektórych złamań nóg. Ich fundamentalne działanie polega na stabilizacji stawu, przez co jego manewry są w jakimś stopniu lub całkiem zredukowane. Zabezpieczony w taką metodą staw jest chroniony przed możliwymi późniejszymi kontuzjami a także nie ulega opuchliznom pourazowym. Do tego aparat ortopedyczny obniża nacisk na mięsnie umiejscowione przy stawie i przyczynia się do ich regeneracji. Sztywne ortezy są swego typu środek zastępczy gipsu, dzięki czemu sam proces renowacji stawu lub więzadła jest przyspieszony.

stabilizator

W jakim miejscu otrzymać ortezy?

Znajdują się w ofercie dużej ilości sklepów z osprzętem medycznym, które dodatkowo proponują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Najlepiej wyposażonym jest zlokalizowany w Grodzie Kraka sklep sklep ortopedyczny www.zdrow-med.pl z siedzibą w tym mieście. To jedyny taki punkt zaopatrzenia rehabilitacyjno-ortopedycznego, jaki dysponuje gigantyczną bazą produktów medycznych. Na dodatek wykonuje zlecenia z NFZ. Na skutek współpracy z paroma dostawcami, obiekt handlowy Zdrowie oferuje również asortyment spoza własnego wykazu produktów. Jednostki odwiedzające placówkę zdołają na dodatek liczyć na porządną i szczera pomoc w materii doboru ortez oraz sposobu ich używania. Całokształt za sprawą wykwalifikowanej kadry zajmującej się obsługą klienta.
Pamiętajmy, że ortezy trzeba zakupić jedynie po konsultacji ze specjalistą. Niewłaściwe używanie ortez lub brak wskazań na ich użytkowanie może spowodować pogorszenie urazu oraz stanu zdrowia chorego.