Najlepsze kolonie dla dzieci tylko w Bieszczadach

Zastanawiacie się, dokąd wasze dzieci mogłyby się wybrać na kolonie aby pobyć na łonie natury.Na pewno chcecie żeby wasze dzieci mogły oddychać pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem oraz miały do czynienia z całą masą atrakcji, jakie będą dostępne każdego dnia.

Najlepszym rozwiązaniem będą nasze Karpaty, a dokładniej Bieszczady. Zapewnią dzieciom zabawy na świeżym powietrzu a także przyniosą spokój ducha na łonie nieokiełznanej przyrody Karpat Wschodnich. To właśnie z tych wczasów przywiozą radosne refleksje ale również nawiążą nowe znajomości oraz wyciągną ważne informacje związane z różnorodności świata przyrody. Ponieważ nie istnieją fajniejsze metody nauki niż te na łonie natury, tym bardziej, jeżeli są to lekcje w gronie przyjaciół na kolonii w górach.
szczyty

Niezbędne wiadomości na temat Bieszczadów

Bieszczadzkie góry to obszar usytuowany w południowo wschodniej Polsce. Podzielony jest dwa pasma, Wschodnie Bieszczady leżące na terenie Ukrainy i Bieszczady Zachodnie obecne na wschodzie naszego kraju a także rozciągające się na wschodnią Ukrainę i terytorium Słowacji. Leżące w Polsce Bieszczady w większości okupują Rezerwat Karpaty Wschodnie, który znajduje się na liście UNSESCO. Okazałym szczytem jest szczyt Tarnicy, który osiąga 1346 m n. p. m.. Góry te nie są określane jako przesadnie wysokie, lecz za to można bez trudu pomaszerować aż na szczyt i obserwować
wspaniałą krainę Bieszczadów. Ponadto cechują się również piętrowym rozmieszczeniem roślin i nietypowym ułożeniem rzek. A najbardziej urodziwym regionem Bieszczad jest Park Krajobrazowy Dolina Sanu. Właśnie tam możemy ujrzeć duże dzikie zwierzęta takie jak niedźwiedź czy żubr a także wilki i rysie. Lasy Doliny Sanu stanowią ostoję przede wszystkim dla nieobserwowanej w innych częściach kraju fauny a także posiadają wiele swoistych zbiorowisk roślinnych. Buczyny, które cechują ten teren oraz całkiem liczne rzeki odpowiadają za ten wyjątkowy klimat.
bieszczady panorama

Najprzyjemniejsze miejsce
do spędzenia czasu w W Karpatach Wschodnich

Najciekawszym oraz dobrze umiejscowionym miejscem na terenie Karpat Wschodnich jest ośrodek rekreacyjny zielonapolana.com.pl kolonie w Bieszczadach. Położony jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Sanu, na terenie gminy Dubiecko , która leży na Podkarpaciu.

Ma do zaoferowania miejsca noclegowe nawet dla setki turystów, w klimatycznych domkach z drewna a także w funkcjonalnych pokojach dostępnych w hotelu. A dodatkowo do dyspozycji gości jest również pole do rozłożenia namiotów. Ośrodek Zielona Polana ma do zaproponowania wakacje w górach dla dzieci przepełnione wieloma atrakcjami. Z uwagi na bardzo dobre umiejscowienie i nietrudne dostęp do ośrodka, w okolicy można zaznać wielu rozrywek i przeżyć frajd , które nie będą nas na pewno zanudzać. Są to między innymi przejażdżki z użyciem drezyn rowerowych, Muzea czy też Wioska Fantasy, która leży 30 km od ośrodka. Dzieci na kolonii z wycieczki do Lwowa i co więcej pojechać do Dynowa, reklamujące się jedyną taką Kolej Przeworzką. Kolonie w górach okażą się zapewne bardzo fajne i pełne zabaw.
łódka