Godzina by poprawić formę

Niezależnie na porę roku winnyśmy pielęgnować własne zdrowie. Prócz odżywiania i regularnym trybem życia jednym z istotniejszych atrybutów jest aktywność fizyczna. Nie każdy lubi siłownie i jest zainteresowany godzinami przeznaczonymi na trening na maszynach do ćwiczeń. Jeśli poszukujesz czegoś innego, fascynującego i przypominającego okresy dziecinnych zabaw, czas wypróbować jazdę na rolkach. Jakie działania podjąć na początek i na co zwiększyć obserwację? Sprawdź i spraw, że aktywność fizyczna drugi raz stanie się fajna.

elektrobeben-630

Pierwsze chody

Na starcie własnej przygody bez wątpienia potrzebujesz dobranych rolek. Na bazarze odkryjesz dużo marek, modeli, które dopełniają najróżniejsze. Niezawodne precismeca rolki są pewne i wytrzymają każdy rodzaj treningu. Nawet jeżeli jesteś jednostką startującą – przetrwają wszystkie upadki. W zależności od lat możesz wyselekcjonować rolki, które mają dopasowywany rozmiar. W wypadku jak noga jeszcze wzrasta będzie to rasowe rozwiązanie i pozwoli użytkować rolki przed dłuższy czas. Jeśli posiadasz już trwały numer buta – wybierz stabilne rolki w pewnym rozmiarze i raduj się z fajnej jazdy.

Zabezpieczenia przede wszystkim

Postać początkująca czy zawodowiec – stale należy kierować uwagę na bezpieczeństwo własne i pozostałych. Poza rolkami winieneś mieć komplet ochraniaczy: na nogi, łokcie oraz dłonie. W przypadku upadków i wywrotek ochronią one cerę i zamortyzują stawy. Istotny jest także sposób upadania. Zawsze upadaj w przód – na kolana i ręce. Dzięki temu zamortyzujesz upadek i oszczędzisz czaszkę przed uderzeniem. Upadając na grzbiet istnieje duże prawdopodobieństwo, że silnie grzmotniesz się w czaszkę. A jeżeli o czaszkę chodzi – zarówno rolkarze, jak i rowerzyści nie powinni jeździć bez hełmu. Głowa jest naszym najcenniejszym skarbem i czasami nasze zdolności są be z znaczenia, a kalkuluje się los, inny nieuważny prowadzący, zwierze na ścieżce czy mały kamyczek. Wszystko może wieść do upadku, a Twoim zadaniem jest zabezpieczyć czaszkę przed dotkliwymi urazami. Nie ma też co się obawiać – dowolnego startującego rolkarza czeka ciąg upadków. Rób je z ostrożnością, a już nie długo będziesz jechał na swoich rolkach niczym wiatr.

elektrobeben165e

Dokąd jeździć?

Początkujący rolkarze będą pewniej czuć się na prostych, bez wybojów asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!