Co zadecydowało o fakcie, że szerokie spodnie zrobiły się w Polsce tak popularne?

Aktualna moda mająca związek z kulturą hip-hopową, rządzi się swoimi, skądinąd dziwnymi i nie tak bardzo zrozumiałymi dla mnie uwarunkowaniami. O tym w dalszej części tekstu, chcę na ten moment nieco szerzej poopowiadać o czymś, co było flagową cechą adresatów tej kultury i pozwalało w wyraźny sposób wyróżnić się na tle różnych innych ludzi na ulicach miast w Polsce.

botki
Mówiąc bardziej konkretnie, chodzi mi o szerokiego typu spodnie, profesjonalne nazywane „baggy” (z ang. workowate) albo też „begi” (to już spolszczona, fonetyczna opcja), które pokazały się w na terenie Polski wraz z pierwszymi projektami rapowymi, kiedy to przyszedł początek drugiej połowy dziewięćdziesiątych lat. Ciekawostka – na początku, kiedy było trudno kupić szerokie portki z prawdziwego zdarzenia, ludzie po prostu kupowali zwykłe jeansy, kilka rozmiarów za duże. Całkiem fajna opcja, zważywszy na kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej małymi kwotami gotówki. W miarę upływu lat, gdy już Lenary były ogólnodostępne…właśnie – to pierwsza z firm w naszym kraju, która wypuściła na rynek unikalne i bardzo stylowe szerokie spodnie – repertuar z markami zaczął się rozrastać, dynamicznie i z niemalże z roku na rok. Najbardziej popularną, obok wspomnianych chwilę wcześniej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstania i rozwoju jest niezwykle ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie na maszynie „begów”. Zważywszy na to, że znakomicie się udały, koledzy także postanowili poprosić o zrobienie spodni dla siebie. Wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozkręcił jedną z topowo rozpoznawalnych marek hip-hopowych, z polskim rodowodem.
Ciuchy podpisywane marką Moro były wciśnięte bardzo mocno w rapową rzeczywistość kilkanaście lat wstecz, poza spodniami w całym produktowym zestawie znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy – kaptur i bez, ale ponadto stylowe kurtki na wiosnę czy zimę – to naprawdę było coś.
czarny but
Obecnie, mimo faktu, że moda na spodnie tego rodzaju nie jest już propagowana w tak silny sposób jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, które proponują taki asortyment.
Co należy koniecznie podkreślić, mamy do wyboru całe mnóstwo zróżnicowanych marek, które pochodzą z wielu części świata. Dzisiaj, bez nawet najdrobniejszego stopnia komplikacji mamy możliwość wyszukać marki, które w światowej skali są ścisłym topem. Chodzi przykładowo o takie marki, jak Roca Wear czy Fubu. Znawcy kultury na pewno będą wiedzieć, jaką te marki mają historię. Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia, serdecznie polecam sprawdzić, to są ścisłe klasyki.
Być może będzie to brzmieć w pewnej mierze pompatycznie, ale jestem święcie przekonany co do faktu, że moda na szerokie spodnie będzie żywa tak samo długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
elegancki but
Przedstawiany adres wólka hurt, bezwzględnie muszą odwiedzić te osoby, które mają ochotę poznać profesjonalny kanał dla pozyskiwania najwyższej jakości odzieżowego asortymentu. W treści tej strony, będą czekać produkty z kategorii odzieżowej, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim osobom będącym właścicielami sklepów z produktami ubraniowymi, na pewno będzie się opłacała wizyta na łamach serwisu. Nie mówiąc już o wejściu z tą hurtownią w tryb regularnej współpracy.